Розвідку США насторожив розмова Трампа про Україну – ЗМІ

Розвідку США стурбував розмова президента з іноземним лідером. Сам Трамп назвав цю інформацію фейком.

Американська розвідка стурбована розмовою президента США Дональда Трампа з іноземним лідером, який стосується України, пише Washington Post з посиланням на два джерела, знайомі із ситуацією.

Видання відзначає, що поки не ясно, чи була обіцянка, що викликало тривогу у інформатора, дано Трампом українському президенту Володимиру Зеленському, однак за кілька тижнів до появи звернення американський президент справді розмовляв по телефону з українською колегою.

Раніше стало відомо, що генеральний інспектор розвідувального співтовариства Майкл Аткінсон визначив, що звернення співробітника містило достовірну інформацію і заслуговує того, щоб з ним у відповідності з процедурами були ознайомлені комітети Конгресу з нагляду, що і було зроблено ним без викладу подробиць.

У свою чергу, Національна розвідка США стверджувала, що ніякої необхідності повідомляти Конгрес не було, звернення інформатора не стосувалося термінових проблем, рішення яких було “в межах відповідальності та повноважень” офісу в. о. директора відомства Джозефа Магуайра.

Разом з тим, голова комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф зажадав надати копію звернення, попередивши, що готовий викликати в суд старших співробітників американської розвідки. Він зазначив, що Магуайр погодився дати свідчення в Конгресі на наступному тижні.

Адміністрація Трампа відмовилася коментувати повідомлення Washington Post, сам президент назвав його “фейком”.

Зазначимо, перша зустріч Трампа з Зеленським очікується 25 вересня в Нью-Йорку, куди український президент приїде для участі в засіданні Генасамблея ООН.