РФ і Китай заблокували резолюцію ООН по Идлибу

Засідання Ради Безпеки ООН (архівне фото)

Росія в 13-й раз скористалася правом вето, заблокувавши резолюцію щодо конфлікту в Сирії. Проект документа був запропонований ФРН, Бельгією і Кувейтом.

Росія і Китай скористалися правом вето, заблокувавши в Раді Безпеки ООН резолюцію про перемир’я в сирійській провінції Ідліб. На голосуванні в четвер, 19 вересня, запропонований Німеччиною, Бельгією і Кувейтом проект документа був відхилений.

При цьому резолюцію підтримали 12 держав, ще одна країна − Екваторіальна Гвінея − утрималася.

Крім того, на засіданні був відхилений і російсько-китайський варіант проекту сирійської резолюції. Його підтримали дві країни, відхилили дев’ять, ще чотири-утрималися.

“Німеччина шкодує про те, що РБ ООН не ухвалила резолюцію про гуманітарну кризу в Ідлібі. Ми як і раніше вважаємо своїм обов’язком пошук вирішення цієї проблеми і захист сирійського народу”, − заявила на своїй сторінці в Twitter німецька місія в ООН.

Постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген закликав не мовчати, а діяти.

“На карту поставлено багато життів. Нам потрібно зробити все, що в наших силах”, − підкреслив він.

У свою чергу, постпред РФ при ООН Василь Небензя назвав засідання по Сирії “навмисним шоу, метою якого було розважити міжнародне співтовариство ще одним російським вето”.

Він звинуватив авторів резолюції у спробах представити терористів в Сирії “в якості дерадикализовавшейся опозиції”.

“Фаза збройного протистояння в рамках сирійського кризи фактично завершена. Дійсно зацікавлені в політичному врегулюванні сили приєдналися до цього процесу”, − стверджував він.

За даними Сполучених Штатів, Росія накладає в 13-й раз вето в Радбезі ООН при прийнятті рішень щодо сирійського конфлікту.

У проекті резолюції Німеччини, Бельгії і Кувейту вказувалося на необхідність негайно припинити зіткнення сторін. Передбачалося, що режим припинення вогню набуде чинності опівночі 21 вересня. Його мета − “уникнути погіршення і без того катастрофічну ситуацію” в провінції Ідліб.

Російсько-китайський проект документа також закликає до припинення бойових дій. Однак у ньому пропонується не поширювати режим припинення вогню на військові операції проти осіб або груп, “пов’язаних з терористичними угрупованнями”.

З кінця квітня російські повітряно-космічні сили та сирійські ВПС здійснили ряд нальотів на провінції Ідліб і Хама, в результаті яких, за даними активістів, загинули понад 960 мирних жителів.

Дамаск стверджує, що метою цих атак є знищення об’єктів терористів.

Ідліб, де проживають близько трьох мільйонів сирійців, є останнім бастіоном супротивників Асада. Регіон контролює коаліція ісламістських угруповань