По всьому світу проходить глобальна кліматична страйк

Тисячі акцій з вимогою посилити заходи по захисту навколишнього середовища проходять в 160 країнах світу. Значна частина їх учасників – діти і молодь.

У п’ятницю, 20 вересня, в 160 країнах проходять масштабні акції на захист клімату і навколишнього середовища. Цей день має стати початком міжнародного тижня страйків, повідомляє DW.

Глобальна страйк почався з демонстрацій в Австралії. Там десятки тисяч школярів не пішли в школу, і замість цього протестували проти заходів австралійських влади для захисту клімату, які вони вважають недостатніми. Зокрема, у місті Аліс-Спрінгс сотні протестувальників лягли на землю і прикинулися мертвими. Протестувальники вимагають вжити жорстких заходів для зменшення викидів парникових газів.

Ще один масовий протест очікується в Нью-Йорку. Учням близько 1700 шкіл дозволили не йти на уроки заради участі в протесті. Очікується, що до нього має приєднатися і ініціатор п’ятничних кліматичних протестів Грета Тунберг.

У Німеччині зареєстровано більше 500 акцій і демонстрацій у десятках міст. Одна з найбільших демонстрацій відбувається в Берліні. Крім того, масштабні акції проходять в інших німецьких містах – Мюнхені, Кельні та Гамбурзі.

Україна також приєдналася до міжнародних кліматичних протестів. Зокрема, в Києві відбувся марш на захист клімату, в якому взяли участь близько тисячі осіб.

А напередодні в парламенті Швейцарії влаштували музичний протест проти змін клімату.

Акції проти зміни клімату під девізом П’ятниці заради майбутнього почалися в серпні 2018 року. Всього за кілька місяців кліматичні протести переросли в глобальне молодіжний рух. Їх ініціатор Грета Тунберг в кінці серпня прибула до США, щоб взяти участь у вересневому саміті ООН по клімату і в грудневій Всесвітньої конференції по захисту клімату в чилійському Сантьяго.

Навесні 2019 року група шведських і норвезьких політиків висунула Тунберг на Нобелівську премію миру, а кількома місяцями пізніше Грета отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International − звання Посол совісті.