Німеччина витратить на захист клімату 100 мільярдів євро

Більшу частину грошей вкладуть в залізничну інфраструктуру, щоб стимулювати використання безпаливної транспорту.

Влада Німеччини витратять не менше 100 мільярдів євро на програму заходів по боротьбі зі змінами клімату. Така угода в п’ятницю, 20 вересня, погодило уряд країни, пише ЕП.

Як повідомляється, переговори урядової коаліції тривали більше 18 годин. В результаті було прийнято угоду, що охоплює ряд заходів, від боротьби з шкідливими викидами в енергетичному та промисловому секторах до стимулів для розвитку електромобілів або громадського транспорту.

Згідно з планом, ціни на квитки будуть рости, а квитки на потяги подешевшають. Близько 86 млрд євро буде вкладено у залізничну інфраструктуру.

Також буде надано фінансування для тестування нових способів спонукати більше людей користуватися громадським транспортом, таких як річні квитки за 365 євро.

Уряд заявив, що інвестиції не вплинуть на його плани щодо збереження збалансованості бюджету, а, навпаки, допоможуть “підтримати економіку”.

На електростанції в Німеччині припадає близько 2% світових викидів, які є причиною нагрівання атмосфери Землі, танення льодовиків, підвищення рівня моря. Німеччина в цьому році вже оголосила про відмову від вугілля до 2038 року, але зіткнулася з місцевим опором з боку шахтарських регіонів.

Як повідомлялося, сьогодні в 160 країнах проходять масштабні акції на захист клімату і навколишнього середовища. З цього дня починається міжнародний тиждень страйків.

Як заявила шведська активістка Грета Тунберг, висунута на Нобелівську премію миру за акції, мета яких – привернути увагу до проблеми зміни клімату, з 20 по 27 вересня в світі пройдуть 5225 акцій в 156 країнах світу на всіх семи континентах.