Boeing вперше випробував дрон-заправник для ВМС

Безпілотник MQ-25 Stingray буде доставляти близько 8 тонн пального для дозаправки в повітрі для 4-6 винищувачів на відстань до 930 км

Американська корпорація Boeing провела випробування першого палубного дрона-заправника MQ-25 Stingray, який буде базуватися на авіаносцях. Про це повідомила прес-служба Boeing в четвер, 19 сентябоя.

Стверджується, що перший випробувальний політ, який тривав дві години, проводився над аеропортом міста Сент-Луїс у штаті Іллінойс. Фахівці Boeing перевіряли основні функції безпілотника.

“Літальний апарат завершив автономні руліжні випробування (пересування по льотному полі аеродрому – ред.), потім піднявся в повітря і полетів за заздалегідь визначеним маршрутом для перевірки його основних функцій польоту і взаємодії з наземною станцією управління”, – йдеться в повідомленні.

В минулому році стало відомо, що Boeing виграла тендер на створення MQ-25 Stingray. Контракт на суму 805 млн доларів передбачає розробку, виробництво, випробування і поставку ВМС США чотирьох MQ-25 до 2024 року. В цілому в рамках програми створення палубної безпілотної авіаційної системи дозаправки в повітрі Пентагон має намір закупити 72 Stingray за 13 млрд доларів.

Один безпілотник буде доставляти близько 8 тонн пального для дозаправки в повітрі для 4-6 винищувачів на відстань до 930 км. Крім того, на Stingray передбачається встановлювати апаратуру для виконання завдань спостереження, розвідки та збору інформації.

Раніше стало відомо, що Австралія купить у США шість великих розвідувальних бпла, які будуть використовуватися у спільних оборонних операціях в Азіатському регіоні. Сума контракту складає близько 5 млрд доларів.