Арабська коаліція почала операцію в Ємені

Представник арабської коаліції полковник Турки аль-Малікі

Військові вже знищили чотири монтажні майданчики для збору дистанційно керованих катерів і морських хв.

Арабська коаліція почала військову операцію на півночі єменського портового міста Ходейда проти “військових об’єктів”. Про це повідомляє Al Arabiya у п’ятницю, 20 вересня.

Представник коаліції полковник Турки аль-Малікі заявив, що операція відповідає міжнародному праву і попросив цивільних осіб триматися подалі від об’єктів, що є метою операції.

За його даними, коаліція знищила чотири монтажні майданчики для збору дистанційно керованих катерів і морських хв. Коаліція наголошує, що знищення ворожих об’єктів сприяє свободі морського судноплавства.

Раніше Турки аль-Малікі повідомив, що коаліційні сили зірвали “неминучий терористичний акт з боку ополчення хуситов на півдні Червоного моря”.

Сили коаліції перехопили в четвер увечері і знищили заміновану човен хуситов на дистанційному управлінні, за допомогою якої планувалося вчинити теракт.

Раніше єменські хуситы взяли на себе відповідальність за удари, завдані 14 вересня по об’єктах саудівської нафтової компанії Aramco, проте в Ер-Ріяді вважають, що атаки були здійснені не з Ємену, а з Ірану.

Нагадаємо, збройний конфлікт в Ємені триває з березня 2014 року, Саудівська Аравія втрутилася в нього в 2015 році. Арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією та ОАЕ підтримує війська єменського президента Абда-Раббу Мансура Хаді у їх протистоянні з повстанцями-хуситами, яких, як кажуть на Заході, підтримує Іран.