Темне минуле Трюдо. Скандали з прем’єром КанадыСюжет

Джастіна Трюдо звинуватили в расизмі через фотографії 18-річної давнини, на якому він завдав чорний грим, щоб втілитися в образ Аладдіна.

У Канаді напередодні парламентських виборів розгорівся расистський скандал з-за старої фотографії прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. На знімку він зображений з тюрбаном на голові, обличчі майбутнього прем’єра грим чорного кольору.

Трюдо вибачився за скандальний знімок і сказав, що раніше це не здавалося расизмом, але “тепер-то ми стали розумнішими. Це не єдиний удар по Трюдо напередодні складних для нього виборів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Расистське фото Трюдо

Американський журнал Time 19 вересня опублікував фотографії за 2001 рік, де 29-річний Джастін Трюдо прийшов на закриту вечірку під назвою Арабська ніч у приватній школі у Ванкувері, де тоді вчителював.

Видання пише, що знімок був опублікований у щорічному номері журналу школи за 2000-2001 роки. Копію цього номера Times отримала лише нещодавно. На фото Трюдо у білому тюрбані і з чорним гримом на обличчі.

Після публікації фотографії представники опозиційних партій канадського парламенту стали звинувачувати прем’єра у расизмі.

Time

“Сьогодні ввечері перед канадцями з’явився чоловік, який абсолютно нездатен приймати зважені рішення. Чоловік, який не повинен керувати цією країною”, – заявив Ендрю Шир, лідер опозиційних консерваторів Канади.

Лідер лівої Нової Демократичної партії Сикх Джагмен Сінгх назвав знімок образливим.

Фотографію також розкритикувала в Twitter лідер Зеленої партії Елізабет Мей. Вона заявила, що шокована знімком.

Фото юного Джастіна Трюдо обговорювалися в соцмережах

Національна рада канадських мусульман також обурився чорним гримом і заявив, що він “повертає нас до історії расизму”.

Канадський прем’єр приніс офіційні вибачення за свій костюм Аладдіна.

“У 2001 році, коли я був учителем у Ванкувері, я відвідав гала-вистава. Тема була Арабські ночі. Я одягнувся в костюм Аладдіна і зробив макіяж. Я не повинен був цього робити. Я повинен був добре подумати, але не зробив цього, і мені дуже шкода”, – сказав Трюдо.

На питання журналістів, чи вважає він фотографію расистської, політик відповів позитивно.

“Тоді я не вважав це расизмом, але тепер-то ми стали розумнішими”, – сказав він у прямому ефірі канадських телеканалів, виступаючи на борту свого літака в аеропорту Галіфаксу.

 

Скандал напередодні виборів

11 вересня прем’єр-міністр Канади розпустив парламент і оголосив про старт виборчої кампанії. Вибори відбудуться Основні суперники – Ліберальна партія, яку очолює Джастін Трюдо, і Консервативна партія.

Як показують соціологічні опитування, рейтинг лібералів і консерваторів практично на одному рівні.

Очікується, що кампанія Трюдо буде зосереджена на питаннях економіки і клімату. Він сказав, що його уряд “провів останні чотири роки, роблячи Канаду краще”.

“У всіх нас є вибір: продовжувати рухатися вперед і спиратися на досягнутий нами прогрес, або повернутися до політики минулого. Консерватори люблять говорити, що вони працюють для людей, але потім вони знижують податки для багатих і скорочують безкоштовні послуги для всіх інших”, – зазначив політик.

Трюдо пообіцяв “сонячні шляху” (ідіома ліберала 19 століття Уїлфрід Лорье, який боровся за права франкофонів), прозорість державних витрат, зростання рівня життя для середнього класу, збільшення числа жінок на керівних посадах і примирення з групами корінних народів Канади.

Він виконав і інші важливі зобов’язання – легалізацію марихуани, широку пропаганду гендерної рівності, відкриття в’їзду в країну для сирійських біженців.

Поцілунок Меланії з Трюдо, а Трампа – з Меркель G7

Рівень безробіття в Канаді в цьому році досяг 40-річного мінімуму; зростання валового внутрішнього продукту в останньому кварталі був оголошений на рівні 3,7 відсотка, що також перевищило очікування економістів.

Трюдо підтримує Україну і засуджує дії Росії. Він був одним із супротивників її повернення у Велику вісімку.

На шанси переобрання Трюдо на пост прем’єр-міністра також може позначиться висновок уповноваженого з питань етики Канади Маріо Діона про те, що Трюдо порушив федеральні правила, що стосуються наявності конфлікту інтересів.

В оприлюдненому в серпні звіті говориться, що він намагався вплинути на колишнього міністра юстиції і генпрокурора Канади Джоді Вілсон-Рейболд з розслідування кримінальної справи проти SNC-Lavalin – найбільшої інженерно-будівельної компанії країни.

Вілсон-Рейболд у лютому заявила, що Трюдо протягом декількох місяців переконував її, що судовий процес над SNC-Lavalin буде масу негативних наслідків, зокрема, втрату багатьма канадцями робочих місць, а це, в свою чергу коштувати Трюдо і його партії голосів виборців.

Сам Трюдо заперечує, що якимось чином впливав на розслідування з метою захистити SNC-Lavalin.