Китай готується відкрити новий “мега-аеропорт”

Китай відкриває новий “мега-аеропорт”

Планується, що новий аеропорт на південь від Пекіна до 2025 року буде приймати 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів в рік.

Китай готується відкрити новий “мега-аеропорт” на південь від Пекіна, де вже знаходиться другий по завантаженості центр авіації в світі. Про це повідомляє CNN у четвер, 19 вересня.

Перший міжнародний комерційний рейс в Пекінському міжнародному аеропорту (PKX) відбудеться 20 вересня. Перший для аеропорту політ здійснить найбільший авіалайнер у світі Airbus A380.

Згідно з прогнозами, до 2022 року Китай обжене США як найбільший в світі ринок авіаперевезень. Аеропорт вартістю в кілька мільярдів доларів, розроблений покійним архітектором Захою Хадід і її китайськими партнерами, має чотири злітно-посадочні смуги і термінал розміром 97 футбольних полів.

Первісна оперативна завдання полягає в тому, щоб до 2025 року щорічно приймати 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів. Амбітний генеральний план передбачає будівництво в цілому семи злітно-посадочних смуг та перевезення не менше 100 мільйонів пасажирів і 4 мільйонів тонн вантажів на рік через аеропорт.

Будівництво вартістю 11,5 мільярдів доларів почалося в 2014 році, і на його піку працювало понад 40 тисяч осіб.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай побудує аеропорт в Антарктиді. Аеропорт на регулярній основі зможе приймати туристичні групи та дослідницькі експедиції.

Нагадаємо, що Китай успішно вивів на орбіту три супутники, в тому числі мікросупутник під кодовою назвою BNU-1 (Цзинши-1) для спостережень за Арктикою і Антарктикою.