Влада США подали позов проти Сноудена

Колишній співробітник АНБ і ЦРУ порушив домовленості про нерозголошення, які він підписував, працюючи в американських спецслужбах.

Влада США подали позов проти колишнього співробітника Центрального розвідувального управління США та Агентства національної безпеки Едварда Сноудена.

Як йдеться в заяві прес-служби американського Мін’юсту, опубліковані Сноуденом мемуари Permanent Record (“Особиста справа”) порушують домовленості про нерозголошення, які він підписував, працюючи в американських спецслужбах.

“Едвард Сноуден порушив зобов’язання перед Сполученими Штатами, які він узяв на себе, коли підписав угоди в рамках роботи в ЦРУ і в якості співробітника АНБ”, – йдеться в заяві помічника генерального прокурора Джоді Ханта.

Сторона обвинувачення наголошує, що не прагне обмежити або заборонити розповсюдження книги Сноудена, проте вимагає, щоб всі виручені від продажу кошти були передані владі США.

Як випливає з матеріалів Мін’юсту, позов поданий до суду Східного округу штату Вірджинія. У ньому стверджується, що Сноуден відповідно до підписаних раніше угод повинен був перед публікацією віддати її текст на затвердження представникам спецслужб, однак не зробив цього.

Крім того, сторона обвинувачення зазначає, що колишній співробітник ЦРУ і АНБ зачіпав теми, пов’язані з роботою спецслужб, у своїх публічних виступах, чим також порушив домовленості про нерозголошення.

Підкреслюється також, що позов є самостійним і не має безпосереднього відношення до звинувачень, які були висунуті Сноудену раніше у зв’язку з розкриттям секретної інформації.

Як відомо, у 2013 році Сноуден розголосив інформацію про методи стеження американських спецслужб за громадянами, а також повідомив про прослуховування телефонів світових лідерів. Після він вилетів у Гонконг, а звідти до Москви, де отримав притулок. У січні 2017 року Сноудену продовжили на три роки термін виду на проживання в Росії.