В Іспанії пройдуть позачергові вибори в парламент

Педро Санчес виступає в парламенті Іспанії

Багатомісячні переговори про формування уряду провалилися. Король Іспанії Філіпп VI вирішив не висувати кандидатів на посаду прем’єр-міністра.

Позачергові парламентські вибори в Іспанії відбудуться 10 листопада. Про це в. о. голови іспанського уряду Педро Санчес заявив у вівторок, 17 вересня. Він поклав на опозиційні партії відповідальність за неможливість формування більшості в парламенті.

Декількома годинами раніше багатомісячні переговори про формування уряду в країні завершилися провалом. Король Іспанії Філіпп VI після зустрічей з лідерами партій вирішив не висувати кандидатів на посаду голови кабінету міністрів. Ні один з кандидатів не має необхідної підтримки парламентаріїв, говорилося в повідомленні канцелярії монарха.

Майбутні вибори стануть четвертими за останні чотири роки. На парламентських виборах в кінці квітня 2019 року перемогла Іспанська соціалістична робоча партія (ІСРП), однак вона не отримала більшість мандатів у парламенті.

В якості ймовірних союзників соціалістів могли виступити ліві популісти з партії Подемос (Ми можемо). Однак нездоланні суперечності між генеральним секретарем ІСРП Санчесом і лідером Подемос Пабло Іглесіасом призвели до неможливості домовитися.

Загальні вибори в Іспанії повинні були відбутися в 2020 році, однак через те, що Конгрес депутатів не схвалила запропонований урядом проект бюджету на поточний рік, прем’єр Педро Санчес оголосив проведення позачергових виборів.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle