На парламентських виборах в Ізраїлі лідирують дві партії

Голосування на виборах в Ізраїлі

Більшість голосів вже підраховано, але з-за підвищеної уваги до виборів ЦВК Ізраїлю проводить перерахунки.

На парламентських виборах в Ізраїлі права партія Лікуд прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху і лівоцентристи з партії Кахоль лаван після неофіційного підрахунку 91% голосів отримують однакову кількість місць в Кнесеті (парламенті Ізраїлю – ред.). Про це в середу, 18 вересня, повідомляє Інтерфакс з посиланням на телеканал Channel 12, який публікує дані Центрвиборчкому Ізраїлю.

Згідно з цими результатами, Лікуд і Кахоль лаван отримують по 32 місця. Далі йде Спільний список з 12 місцями. Ультра-релігійна партія ШАС і національно-патріотична Наш дім Ізраїль Авігдора Лібермана отримують за дев’ять місць кожна.

Таким чином, правий блок має в цілому 56 місць, лівоцентристський – 55, ще дев’ять у Лібермана.

Телеканал Channel 12 стверджує, що більшість голосів вже підраховано, але з-за підвищеної уваги до виборів ЦВК проводить перерахунки, щоб оприлюднити точні результати.

Згідно з офіційними даними ЦВК, після підрахунку понад 25,7% голосів партія Нетаньяху має невелику перевагу над Кахоль лаван – 28,4% проти 25,4%. При цьому, за даними екзит-полів, партія Нетаньяху поступається лівоцентристів.

Всього 120 місць у Кнесеті, термін його повноважень становить чотири роки. Після виборів у парламент президент Ізраїлю доручає лідера однієї з партій; формування уряду, який для початку роботи повинен отримати довіру більшості членів Кнесету – тобто щонайменше 61 людина із 120.

Нагадаємо, 17 вересня в Ізраїлі пройшли перші в історії повторні вибори в парламент. Вони були призначені через те, що прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху після попереднього волевиявлення 9 квітня не зміг у відведений йому законом 42-денний термін домовитися про створення коаліції. В результаті глава уряду ініціював і провів через парламент закон про саморозпуск Кнесету рівно через місяць після присяги депутатів.