Кількість мігрантів у світі перевищила 270 млн – ООН

Кожен сьомий мігрант у світі молодше 20 років

Майже половина всіх мігрантів на планеті проживають лише в десяти країнах. З них 51 млн осіб – у США.

З 2010 року кількість мігрантів у світі зросла на 51 млн осіб – до 272 млн. Більше ніж половина з них живуть лише в 10 країнах. Такі дані містяться в доповіді ООН, представленій напередодні в штаб-квартирі цієї організації в Нью-Йорку, повідомляє Укрінформ у середу, 18 вересня.

“Кількість міжнародних мігрантів у світі досягло орієнтовною позначки 272 млн осіб в 2019 році, що на 51 млн більше рівня 2010 року”, – йдеться в доповіді.

Фахівці ООН повідомляють, що мігранти зараз становлять 3,5% населення світу (для порівняння, в 2000 році – 2,8%).

В організації не дають оцінок наведеним цифрам, але відзначають, що при впорядкованої, безпечної, прогнозованою міграції та мобільності людей, таке переміщення може мати позитивні результати, зокрема, сприяти економічному розвитку і досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

“Європа утримує лідерство як пункт прагнень мігрантів (82 млн осіб), за нею слідують Північна Америка (59 млн) і Західна Азія (49 млн)”, – уточнюється в доповіді.

Майже половина всіх мігрантів на планеті проживають лише в десяти країнах. 51 млн – в США (19% від їх загальної кількості), за 13 млн – в Німеччині і Саудівської Аравії, 12 млн – у Росії, 10 млн – у Великобританії, 9 млн – в ОАЕ, за 8 млн – у Франції, Канаді та Австралії, 6 млн – в Італії.

Третина всіх міжнародних мігрантів за походженням теж лише 10 країн.

“Лідирує Індія: за кордоном живуть 18 млн індійців. Мігранти з Мексики становлять другу за величиною діаспору – 12 млн. Вихідці з Китаю – 11 млн., Російської Федерації – 10 млн, у Сирії – 8 млн”, – повідомляє ООН.

У доповіді також зазначається, що у світі продовжує зростати вимушене переселення внаслідок воєн та інших подібних обставин. З 2010-го по 2017 рік кількість біженців і шукачів притулку зросла на 13 млн, що становить чверть додаткових мігрантів за цей час. Північна Африка та Західна Азія взяли близько 46% біженців.

Кожен сьомий мігрант у світі молодше 20 років. Троє з чотирьох – працездатного віку (20-64 роки).

На уточнююче питання доповідачі підкреслили, що внутрішньо переміщені особи не входять у зазначені цифри, ці дані стосуються виключно міжнародної міграції.