В Італії звинуватили двох офіцерів у причетності до загибелі 260 мігрантів

Трагедія в Середземному морі сталася в жовтні 2013 року

Мігранти з Сирії і Палестини звернулися за допомогою до італійським рятувальникам, але вони наказали їм замість цього подзвонити на Мальту.

Два італійських офіцера берегової охорони, обвинувачені у затримці реагування на аварії в 2013 році, в якому потонули близько 260 мігрантів, постануть перед судом за ненавмисне вбивство. Про це напередодні повідомило видання The Local.

Суд над Леопольдо Манної, головою оперативної групи італійської берегової охорони, і Люкою Личкарди, офіцером військово-морського флоту, почнеться 3 грудня в Римі.

Відзначається, що в жовтні 2013 року з Лівії вирушило судно з майже 480 людьми на борту. У Середземному морі, у пошуково-рятувальній зоні Мальти, 118 морських милях на північний захід від мальтійської столиці Валлетти, воно почало тонути.

Мігранти з Сирії і Палестини звернулися до італійським рятувальникам, але вони наказали їм замість цього подзвонити на Мальту.

Мальта, у свою чергу, наполягла, щоб Італія впоралася з надзвичайною ситуацією, оскільки човен знаходився всього в 60 милях від італійського острова Лампедуза, а найближчий італійський патрульний катер знаходився в 45 хвилинах від тонучого корабля.

Мальтійська літак-розвідник виявив човен і спробував попередити італійський патрульний катер, але реакції не було.

Раніше в Італії новий уряд пустило на берег врятованих мігрантів. 82 біженця були врятовані біля берегів Лівії в рамках двох операцій. Тепер вони будуть розподілені серед п’яти європейських країн.