Саудівська Аравія попередила про перебої з поставками нафти

На ліквідацію наслідків атаки на нафтозавод Saudi Aramco може піти більше часу, ніж передбачалося, вважають аналітики.

Саудівська Аравія попередила покупців своєї нафти про можливі перебої з поставками на початку жовтня, пише Bloomberg у вівторок, 17 вересня.

За даними видання, повідомлення були розіслані як мінімум чотирьом покупцям. У них говориться, що поставки будуть перенесені як мінімум до кінця місяця. Це пов’язано з скороченням обсягів видобутку після атаки безпілотників на родовища Saudi Aramco.

Такі повідомлення свідчать про те, що збої у видобутку нафти можуть виявитися серйознішими, ніж передбачалося і на їх усунення може знадобитися не кілька днів, як передбачалося спочатку, а кілька тижнів або навіть місяців, зазначає видання.

Saudi Aramco окремо підкреслює, що всі зобов’язання перед постачальниками будуть виконані в повному обсязі. Однак сама по собі ситуація може змусити покупців шукати альтернативні джерела постачань, такі як емірат Абу-Дабі, відзначають опитані виданням експерти.

У той же времяя, король Саудівської Аравії Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд сьогодні заявив, що Ер-Ріяд в змозі впоратися з наслідками атак на підприємства Saudi Aramco, повідомило Саудівське агентство друку.

“У Саудівській Аравії досить сил, щоб подолати наслідки недавньої агресії, метою якої була не тільки економіка королівства, але і підрив світового ринку нафти та стабільності всієї світової економіки”, – зазначив монарх.

Він зазначив, що королівство “буде захищати свою землю і життєво важливі об’єкти країни від будь-яких загроз, звідки б вони не виходили”.

Як повідомлялося, з-за нападу виробництво нафти в Саудівській Аравії знизилася на 5 млн барелів у день. Після цього на ринку нафти стався рекордний з 1991 року стрибок цін. Сьогодні нафта почала дешевшати.