На кордоні Таджикистану і Киргизії стався бій

Перестрілка із застосуванням мінометів сталася в районі села Максат. Сторони звинувачують один одного у розв’язанні бойових дій.

На кордоні Таджикистану і Киргизстану в понеділок, 16 вересня, стався збройний конфлікт, в ході якого загинув один киргизька прикордонник і більше десяти осіб було поранено. Про це повідомив прес-центр прикордонної служби Таджикистану.

Зазначається, що інцидент стався в районі киргизького села Максат. За деякими даними, межа там проходить практично по футбольному полю.

Сторони звинувачують один одного у розв’язанні бойових дій. “Причиною виникнення інциденту стало те, що громадяни Таджикистану почали будівництво на неописаних ділянці держкордону, у відповідь на це громадянин Киргизстану також почав будівництво паркану на території свого будинку, розташованого в даній місцевості”, – йдеться в повідомленні прикордонної служби Киргизстану.

“Сторона Киргизстану почала будівництво невідомої споруди на території спортивного майданчика”, – заявили в прес-центрі прикордонної служби Таджикистану.

Повідомляється, що з боку Таджикистану вівся мінометний вогонь. Про вогнепальних пораненнях своїх громадян повідомляють представники як Таджикистану, так і Киргизстану. Після інциденту глави МЗС двох держав провели телефонну розмову.

У липні з-за зіткнень на кордоні Таджикистану і Киргизстану з киргизького села Аксай було евакуйовано понад 300 осіб. В результаті інциденту загинула одна людина і 14 отримали поранення. Довжина кордону між двома країнами становить понад 970 кілометрів, проте з них описані трохи менше 600.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle