Генасамблея ООН: в порядку – Крим і Донбас

До порядку денного 74-ї Генасамблеї ООН включили пункт про Крим і Донбасі: тепер дипломатом буде простіше внести в зал відповідні резолюції.

Українським дипломатам вдалося включити до порядку 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН окремий пункт про Крим і Донбас. Про це у Facebook повідомив прес-секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко в понеділок, 16 вересня.

За словами Ніколенко, це дозволить полегшити процес внесення в зал резолюції по цій темі.

За включення до порядку денного пункту про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України проголосували представники 65 країн, проти – 17. Ніколаєнко назвав це “незначною, але процедурної перемогою”.

“Включення пункту дозволить Україні та міжнародній спільноті “тримати руку на пульсі” ситуації на Донбасі і в Криму, точково обговорювати проблемні питання, а також ініціювати резолюції в підтримку зусиль щодо мирного врегулювання”, – написав він.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Зеленський виступить на Генасамблеї ООН. Український президент під час Генасамблеї зустрінеться з Трампом – дата зустрічі поки узгоджується.