Французи протестують проти пенсійної реформи

У Франції люди протестують проти пенсійної реформи

Лікарі, медсестри та юристи висловили невдоволення запланованої пенсійної реформи, яка, за їх словами, подвоїть податки.

У Франції тисячі людей вийшли на протест проти запланованої урядом пенсійної реформи. Про це повідомляє агентство Associated Press у понеділок, 16 вересня.

В ході акції протесту адвокати, лікарі, медсестри і працівники інших професій висловлювали своє невдоволення у зв’язку із запропонованими змінами.

В уряді стверджують, що зміни покликані спростити заплутану пенсійну систему у Франції. Влада обіцяє, що встановлений законом пенсійний вік (62 роки) не зміниться, але нові умови праці можуть спонукати людей працювати довше.

Переважна більшість протестуючих в понеділок є юристами.

Демонстрацію ініціював Національний рада адвокатів, який стверджує, що запропоновані зміни подвоять податки. Одягнені в чорні мантії, вони крокували центральними вулицями Парижа і скандували: “Ні, ми не допустимо реформу Макрона”. Деякі розмахували плакатами з написом “пенсійного податку”.

У п’ятницю Париж пережив найбільші з 2007 року проблеми з курсуванням громадського транспорту з-за протесту профспілок, які оголосили страйк у зв’язку із запланованою реформою.

Пілоти і льотні екіпажі, чия робота не регулюється державою, але які мають спеціальні пенсійні умови, що дозволяють їм виходити на пенсію раніше, теж приєдналися до протесту.

Кілька профспілок планують свої демонстрації 21 і 24 вересня в Парижі.

Нагадаємо, раніше Макрон заявив, що домінування Заходу в світі настає кінець.

Проти “жовтих жилетів”. Франція посилює закони