Британський прем’єр скасував прес-конференцію в Люксембурзі з-за протесту

Протестувальники шуміли біля місця проведення прес-конференції, і Борису Джонсону її довелося скасувати.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон скасував прес-конференцію в Люксембурзі з-за шуму протестувальників близько локації. Про це повідомляє Sky News у понеділок, 16 вересня.

Борис Джонсон приїхав в Люксембург на переговори з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером і люксембурзьким прем’єром Ксавьє Беттелем. Біля резиденції прем’єра Люксембургу зібралися учасники акції протесту, які вигукували гасла проти Brexit.

Протестувальники почали грати Симфонію №9 Антоніна Дворжака, останню симфонію відомого композитора. Зрештою, Беттелю довелося проводити прес-конференцію в самоті поруч з порожнім подіумом, де мав стояти Джонсон, і британським прапором.

“It’s on Mr Johnson; he holds the future of UK citizens and EU citizens in the UK in his hands.”@Xavier_Bettel warns @BorisJohnson “the clock is ticking” and to use his time “wisely” in what was supposed to be a joint-statement with the PM.

Follow live: https://t.co/TZPD9vB1YG pic.twitter.com/JquS44vqV9

— Sky News, Politics (@SkyNewsPolitics) September 16, 2019

“Зараз все залежить від містера Джонсона. Він тримає у своїх руках майбутнє громадян Великобританії і громадян ЄС в Британії. Годинник цокає і потрібно використовувати час розумно”, – сказав Беттель, вказуючи на порожнє місце поряд з собою.

Джонсон сказав, що “не вважає, що це було справедливо”, що прем’єр Люксембургу продовжував прес-конференцію, враховуючи, що “явно було багато шуму”.

Британські журналісти повідомили, що британська сторона просила перенести прес-конференцію всередину будівлі, оскільки на вулиці було занадто голосно з-за протесту. Однак, це прохання відхилили, сказавши, що існують “технічні питання”, і Беттель вийшов назовні.

Раніше Джонсон заявив, що Британія не буде просити про відстрочку по Brexit.

Відзначимо, що “жорсткий” вихід з ЄС загрожує країні дефіцитом продуктів харчування, медикаментів, палива, перебоями на кордоні і масовими протестами.