Іран заперечує причетність до атаки на найбільший нафтозавод

Атакований НПЗ Saudi Aramco

Тегеран звинуватив Вашингтон в “максимальному тиску і максимальної брехні” через звинувачення в нападі на НПЗ.

Іран заперечує звинувачення США в атаці на нафтопереробні заводи саудівської компанії Saudi Aramco, пише Комерсант 15 вересня.

“Американці проводять політику “максимального тиску”, в якій, мабуть, намітилася тенденція до “максимальної брехні” з-за її невдач”, – заявив офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві.

Saudi Aramco – найбільша нафтова компанія світу з видобутку нафти і розміром нафтових запасів. Її штаб-квартира знаходиться в Дахрані. Уряду Саудівської Аравії належать 100 відсотків акцій компанії. У 2018 році вона стала найприбутковішою компанією в світі.

14 вересня стало відомо про нападени на два саудівських НПЗ за допомогою безпілотників, на підприємствах почалася пожежа. Об’єкти належали найбільшої компанії Saudi Aramco в містах Абкаик і Хурайс.

Відповідальність за атаки на себе взяли єменські повстанці-хуситы. Військовий конфлікт в Ємені почався в 2014 році, з одного боку виступають повстанці-хуситы руху Ансар Аллах, з іншого – єменський уряд, до якого в 2015 році приєдналася арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією.

Раніше сенатор США Ліндсі Грем в Twitter заявив, що владі США потрібно вивчити можливість нанесення ударів по нафтових об’єктах Ірану.