Джонсон порушить заборону на “жорсткий” Brexit – ЗМІ

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон

Прем’єр обіцяє зробити все можливе для досягнення угоди з ЄС, але не буде затягувати вихід Британія далі 31 жовтня.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не буде виконувати закон, який забороняє виходити з ЄС без угоди з Брюсселем, повідомляє агентство Bloomberg 15 вересня з посиланням на високопоставленого чиновника в уряді королівства.

Джонсон напередодні зустрічі з головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером вирішив дотримуватися “жорсткого” плану. Він обіцяє зробити все можливе для досягнення угоди з ЄС, але просити Юнкера про відстрочку Brexit з 31 жовтня не має наміру і не прийме таку пропозицію з боку Брюсселя.

Агентство відзначає, що таким чином він проігнорує закон, що зобов’язує його просити ЄС про відстрочку Brexit, якщо угода не буде досягнута. За словами чиновника, якщо на саміті в Брюсселі 17-18 жовтня переговори щодо угоди проваляться, то британський уряд продовжить роботу над “жорстким” Brexit.

Строк, протягом якого британський прем’єр повинен подати ЄС прохання про відстрочку, спливає 19 жовтня. На думку чиновника, після цього противники Brexit угоди можуть внести в британський парламент законопроекти, спрямовані на скасування виходу з Євросоюзу.

Bloomberg нагадує, що Джонсон відправиться в Люксембург на зустріч з Юнкером в понеділок.

Про те, що буде в разі виходу з ЄС без угоди докладно в матеріалі Корреспондент.net Нестача їжі та ліків: Британія після Brexit.