Проти Трампа відновили суд за порушення конституції

Президента США звинувачують у тому, що він порушив Конституцію, отримуючи прибуток за рахунок іноземних та американських посадових осіб, які користуються належними йому готелями, курортами і ресторанами.

Апеляційний суд США прийняв рішення відновити розгляд судового позову, відповідачем у якому є американський президент Дональд Трамп, обвинувачений у порушенні Конституції. Про це в суботу, 14 вересня, повідомляє Голос Америки.

Позивачі стверджують, що президент США порушив Конституцію, отримуючи прибуток за рахунок іноземних та американських посадових осіб, які користуються належними йому готелями, курортами і ресторанами, що робить президента вразливим для стороннього впливу.

Видання зазначає, що Конституція США забороняє президенту приймати подарунки або виплати від іноземних урядів без згоди Конгресу.

Апеляційний суд скасував вердикт суду нижчої інстанції, який відхилив позов, оскільки позивачі не змогли довести, що постраждали від дій Трампа.

Також кількома днями раніше в Конгресі США почали розслідування щодо можливого тиску Трампа на Зеленського. Перед цим ЗМІ повідомили, що Трамп тисне на Зеленського, щоб той допоміг йому з виборами. Американський президент, за даними The Washington Post, намагається домогтися поновлення розслідування в Україні проти свого головного конкурента Джо Байдена.