У ЄС назвали критерій для входження країни до співдружності

Свобода слова і медіа є ключовими політичними індикаторами під час процесу входження, заявив єврокомісар.

Єврокомісар Йоханнес Хан підкреслив, що забезпечення належного рівня свободи слова є одним з ключових індикаторів, що визначають готовність країни-кандидата до вступу в ЄС. Про це він сказав в столиці Чорногорії Подгориці, де 12-13 вересня проходять медіа-дні ЄС-Західні Балкани, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

“Свобода слова і свобода медіа є частиною тієї основи, на якій побудований наш (Європейський) Союз. Вони також є ключовими політичними індикаторами під час процесу входження. Враховуючи тривожний розвиток подій в регіоні, від неправомірного політичного втручання до поширення дезінформації, в цьому році медіа-дні присвячені відносинам між медіа та політиками і покликані прокласти шлях до поліпшення поточної ситуації”, – зазначив Хан.

В цьому році у заходах медіа-днів ЄС-Західні Балкани взяли участь понад 350 представників преси та громадських організацій, а також політики з країн регіону і Євросоюзу.

Як йдеться у повідомленні Єврокомісії, ЄС здійснює довгостроковий стратегічний підхід щодо підтримки свободи медіа в регіоні Західних Балкан, і вже виділив 20 мільйонів євро для підтримки п’яти регіональних проектів та ініціатив в сфері свободи слова в шести балканських країнах.

Нагадаємо, в минулому році в Чорногорії підірвали авто журналіста-розслідувача корупції та організованої злочинності.