У Парижі найбільша за десятиліття страйк транспортників

На роботу не вийшли співробітники паризького метро та інших видів громадського транспорту столиці Франції.

У Парижі в п’ятницю, 13 вересня, проходить найбільша за десятиліття страйк працівників громадського транспорту на знак протесту проти пенсійної реформи президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомляє видання Le Figaro.

Так, закриті 16 ліній столичного метро, порушена робота двох з трьох приміських залізничних ліній, а також рух автобусів і трамваїв. За даними RATP, після 20:00 будуть працювати тільки дві лінії метро, рух поїздів у яких здійснюється без машиністів.

Як альтернатива громадському транспорту RATP пропонує скористатися електричними скутерами, 30 хвилин поїздки на яких сплатить сама компанія. Багато жителів міста добиралися на роботу на велосипедах.

В результаті акції протесту в районі Парижа утворилися затори довжиною до 300 км в ранкову годину пік.

Повідомляється, що це наймасовіша акція протесту транспортників з 2007 року. Демонстранти назвали цей захід “попереджувальним пострілом”.

Очікується, що 16 вересня працівники охорони здоров’я, авіації і юристи організовують чергову акцію протесту проти реформи уряду, що передбачає введення “єдиної пенсійної системи, яка передбачає відмову від розподілу пенсії у відповідності з професійною діяльністю.

Уряд Франції розраховує на те, що голосування по реформі пройде в парламенті на початку 2020 року.

Зазначимо, на минулих вихідних у Франції відновило акції рух “жовтих жилетів”. У суботу демонстрації пройшли у великих містах, у них взяли участь кілька тисяч осіб.