Сноуден назвав умови для повернення в США

Екс-співробітник АНБ міг би повернутися в Сполучені Штати тільки при гарантії об’єктивного розгляду його справи в суді.

Колишній співробітник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден в інтерв’ю National Public Radio заявив, що міг би повернутися на батьківщину і постати перед судом тільки у разі об’єктивного і справедливого розгляду його справи.

За словами екс-співробітника АНБ, присяжні повинні були б отримати можливість дізнатися від нього про причини передачі таємної інформації, а також ознайомитися з відповідними матеріалами.

Сноуден зазначив, що справедливий судовий процес у справі про розголошення інформації неможливий, якщо присяжні не можуть оцінити, наскільки правильним було рішення передати її третім особам.

За словами екс-співробітника АНБ, повернення в США лише для того, щоб йому винесли вирок, подало б неправильний приклад людям, які теж хотіли б розголосити дані про скоєні порушення владою.

Сноуден також заявив, що спецслужби РФ пропонували йому співпрацю, однак він відмовився. За його словами, він знищив доступ до засекреченої інформації ще до того, як прибути в Росію.

США відключили розсекречену Сноуденом систему стеження

Нагадаємо, у 2013 році Сноуден розголосив інформацію про методи стеження американських спецслужб за громадянами, а також повідомив про прослуховування телефонів світових лідерів. Після він вилетів у Гонконг, а звідти до Москви, де отримав притулок. У січні 2017 року Сноудену продовжили на три роки термін виду на проживання в Росії.