Росія: Війна в Сирії закінчена

Сергій Лавров заявив, що війна в Сирії закінчена

Лавров заявив, що країна повертається до “нормального мирного життя”. При цьому він додав, що там все ще є “вогнища напруженості”.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про закінчення війни в Сирії. Про це він сказав в інтерв’ю російській газеті Працю, опублікованому в п’ятницю, 13 вересня.

“Війна в Сирії дійсно закінчилася. Країна поступово повертається до нормального, мирного життя”, – сказав Лавров.

Чиновник також зазначив, що в країні зберігаються осередки напруженості”. Це стосується не підконтрольних сирійському уряду територій – в провінції Ідліб і в районі східного берега річки Євфрат.

Лавров вважає, що першочергові завдання в Сирії зараз – надання гуманітарної допомоги і підтримка політичного процесу з врегулювання кризи в країні.

Нагадаємо, що ще в кінці липня в сирійському Ідлібі загинули понад 60 осіб при авіаударах. У серпні сирійська армія оголосила про відновлення військової операції проти терористичних угруповань в провінції Ідліб, як заявлялося, через недотримання бойовиками режиму припинення вогню.

Обидві сторони конфлікту вважають один одного винними в порушенні меморандуму про стабілізацію ситуації, підписаного 17 вересня 2018 року в Сочі у присутності президентів Росії і Туреччини.

З 31 серпня армія Сирії в односторонньому порядку припинила бойові дії в Ідлібі.

Відродження ИГИЛ. Пентагону не вистачає сил в Сирії