Оборонні витрати ЄС визнали недостатніми

ЄС витрачає недостатньо на оборону, щоб захиститися

Євросоюз планує збільшити витрати на оборону на 22,5 мільярда євро, тоді як аудитори заявляють про необхідність витрат в сотні мільярдів.

Плани Євросоюзу збільшити витрати на оборону до 22,5 млрд євро за десять років недостатні для амбіцій блоку в оборонному секторі. Про це йдеться у щорічному оглядовому документі Європейської рахункової палати, повідомляє Euractiv.

Згідно зі звітом, ссли ЄС спробує захистити себе без допомоги свого великого союзника по НАТО, США, “очікується, що для подолання поточного розриву в можливостях потрібні інвестиції в кілька сотень мільярдів євро”, – йдеться у ньому.

“Значні і неузгоджені скорочення оборонних бюджетів країн-членів, поряд з недостатнім інвестуванням, вплинули на їхній військовий потенціал”, – підкреслюється в документі.

Юхан Партс, колишній прем’єр-міністр Естонії, член Європейської рахункової палати, назвав невідповідність між амбіціями і пропонованими ресурсами “величезним”.

Разом з тим Великобританія, на частку якої припадає чверть загальних оборонних витрат ЄС, готується покинути блок, що зробить розрив між амбіціями і витратами ще більше.

Раніше повідомлялося, що ЄС створить новий Генеральний директорат з питань оборони, промисловості і космосу для допомоги у фінансуванні, розвитку і розгортання збройних сил.