На Філіппінах дозволили стріляти в чиновників, які вимагають хабар

Глава держави дав дозвіл громадянам стріляти в ноги корупціонерів, але не вбивати їх.

Президент Філіппін Родріго Дутерте дозволив громадянам стріляти в чиновників, які вимагають хабарі, але не вбивати їх. Про це у п’ятницю, 13 вересня, повідомляє Manila Bulletin.

Дутерте запропонував стріляти корупціонерам у ноги, щоб уникнути тюремного ув’язнення.

“Якщо ви платите податки, збори, мита і так далі, а ці дурні вимагають хабар, бийте їх. Якщо у вас є зброя, ви можете вистрілити в них, але не вбивайте їх, тому що інакше ви можете не отримати помилування в результаті розглядів”, – заявив Дутерте.

Дутерте сказав, що єдиною мірою щодо будь-якого, хто вистрелить у чиновника, який порушує закон, будуть “лише серйозні тілесні покарання”, але не тюремне ув’язнення.

На думку президента, корупція стала повсюдною проблемою в країні. “Це черв’як, що сидить всередині майже кожного в уряді”, – заявив він у своєму виступі.

Президент закликав громадян відстоювати свої права і повідомляти про кожному разі корупції чи правопорушення за участю чиновників. Він заявив, що якщо інцидент дійде до його відома, він викличе цього чиновника і дозволить звернувся громадянинові вдарити порушника по обличчю.

Обраний у травні 2016 року президентом Філіппін Родріго Дутерте виступає за жорсткі заходи у боротьбі з правопорушниками. Світова громадськість неодноразово засуджувала методи боротьби з наркоторгівлею на Філіппінах. Експерти ООН в області прав людини засудили методи філіппінських влади, закликали їх перешкодити безладних вбивствах і відмовитися від страти підозрюваних, щодо яких не було проведено повноцінне судовий розгляд.