Британія перед Brexit запаслася шампанським

Жителі Великобританії не залишаться без французького шампанського як мінімум на різдвяні свята.

Французькі виробники шампанського наростили поставки своєї продукції у Великобританію, щоб задовольнити попит як мінімум на рік та уникнути браку напою на Різдво, якщо країна покине ЄС 31 жовтня без угоди, повідомляє SkyNews.

Відзначається, що з якими труднощами ви ні Великобританія зіткнулася при “жорсткому” вихід з Євросоюзу, проблем з шампанським у неї не буде.

Не уточнюється, скільки саме пляшок вже складовано в Сполученому Королівстві. За словами представника Медпрофессионального комітету виробників шампанських вин Франції CIVC Тібо Ле Мейу, здійснені поставки дозволять уникнути дефіциту ігристих вин.

Великобританія є найбільшим імпортером шампанського з часткою 17%, випереджаючи США. У 2018 році Великобританія імпортувала 26,8 млн пляшок цього напою.

Нагадаємо, 9 вересня набув чинності закон про відстрочення виходу Великобританії з ЄС. Лондон проситиме Євросоюз про відстрочку Brexit на три місяці, до 31 січня 2020 року, якщо Лондон і Брюссель не укладуть угоду про умови майбутнього співробітництва до 19 жовтня.

У разі виходу Великобританії з ЄС без угоди у країні зросте вартість електроенергії та палива, почнеться дефіцит ліків і продовольства, порушиться транспортне сполучення з континентом.