Європарламент готовий знову дати відстрочку по Brexit

Президент Європарламенту Давид Сассоли

Євродепутати запропонують відкласти выхоб Британії з ЄС при двох сценаріях розвитку подій.

Європарламент пропонує знову відкласти вихід Великобританії з Євросоюзу, якщо це запобіжить Brexit без угоди. Про це в четвер, 12 вересня, заявив голова Європарламенту Давид Сассоли, пише ТАСС.

За його словами, Європарламент готує відповідну резолюцію.

“У резолюції буде говоритися, що Європарламент відкритий до можливого переносу, якщо це допоможе уникнути виходу без угоди або знадобиться для проведення загальних виборів у Великобританії”, – сказав він.

При цьому Сассоли підкреслив, що угода між Лондоном і Брюсселем без механізму “бэкстоп” неможливо. “Резолюція дасть чіткий сигнал про те, що угоду неможливо без “бэкстопа”. Це позиція Єврокомісії, інститутів ЄС, включаючи і Європарламенту, за яким буде останнє слово. Ми хочемо угоду, але розуміємо, що його не може бути без “бэкстопа”, – зазначив він.

Раніше британський уряд опублікувало документ, що містить найбільш песимістичний сценарій для економіки країни в разі, якщо покине Лондон ЄС без угоди з Брюсселем.

Нагадаємо, Великобританія домоглася перенесення крайнього терміну Brexit на 31 жовтня 2019 року. За цей час країна повинна ратифікувати угоду про вихід з ЄС, щоб уникнути “жорсткого” Brexit.