В ООН стурбовані планами Нетаньяху

Заяви Біньяміна Нетаньяху викликали реакцію в ООН

Антоніу Гутерріш попередив ізраїльського прем’єра про наслідки анексії Йорданської долини.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив стурбованість з приводу передвиборчого заяви прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху про намір анексувати частину Західного берега річки Йордан. Про це 11 вересня повідомив представник генсека Стефан Дюжаррик.

“Генеральний секретар стурбований заявою ізраїльського прем’єр-міністра Нетаньяху, який оголосив про намір у разі перемоги на виборах анексувати Йорданську долину і північну частина Мертвого моря в якості першого кроку по встановленню ізраїльського суверенітету на всіх територіях Західного берега”, − йдеться у заяві.

На думку Гутерриша, такі дії “будуть представляти собою серйозне порушення міжнародного права”.

“Це зруйнувало б перспективи відновлення переговорів, а також підірвало б життєздатність рішення про співіснування двох держав”, – упевнений він.

Підкреслюється, що ООН готова до підтримки палестинців і ізраїльтян у врегулюванні конфлікту на основі резолюцій ООН, принципу “мир в обмін на землю” та інших міжнародних угод.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що анексує Йорданську долину, якщо переможе на майбутніх парламентських виборах 17 вересня.

Раніше Гутерріш закликав Ізраїль і Ліван до стриманості на тлі повідомлень про обстріл прикордонних територіях двох держав.