Президента Словенії закликають піти у відставку із-за України

Представники інтелігенції обурені пропозицією Пахора надати Україні особливий статус в ЄС замість членства і закликають парламент оголосити йому імпічмент.

Група з 28 вчених Словенії закликала президента країни Борут Пахор піти з посади після того, як він запропонував Євросоюзу надати “особливий статус” Україні замість повноцінного членства. Про це повідомляє Slovenian Press Agency з посиланням на лист групи.

“Група з 28 словенських вчених закликала президента країни Борут Пахор піти з посади після його недавньої заяви, у якому він припустив, що Україна і Туреччина не повинні розраховувати на повноцінне членство в ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Вчені вважають, що якщо Пахор не піде самостійно, тоді парламент повинен оголосити йому імпічмент.

Представники інтелігенції також переконані, що заяви президента Словенії були “недоречними і заподіяли Словенії великої шкоди політичному і дипломатичному рівнях”.

Як повідомлялося, минулого тижня президент Словенії Пахор під час панельної дискусії про майбутнє ЄС на XIV Стратегічному форумі у місті Блед запропонував Євросоюзу надати “особливий статус” Україні і Туреччині.

Пізніше МЗС України відреагував на “особливий статус” України в ЄС. Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко заявила, що цивілізаційним вибором українського народу і стратегічною метою України є повноцінне членство в ЄС, заради чого країна продовжує активно працювати.