ЗМІ дізналися, ніж “агент” США займався в Кремлі

Смоленков працював головним радником в апараті помічника президента РФ Ушакова, але доступу до секретної інформації у нього не було, пишуть ЗМІ.

Колишній співробітник Кремля Олег Смоленков, якого ЗМІ називають інформатором ЦРУ в керівництві РФ, останні п’ять років працював головним радником в апараті помічника президента РФ Юрія Ушакова. Про це пишуть Ведомости з посиланням на джерело, близьке до спецслужб.

За його словами, на цій посаді він міг мати доступ до “чутливої” інформації, в тому числі від спецслужб.

Джерело видання вказав, що ні під час роботи в посольстві Росії в США, ні під час роботи в управлінні президента із зовнішньої політики Смоленков не був допущений до секретних відомостей, але з розмов з колегами міг дізнаватися інформацію, цікаву спецслужбам США. Колеги його вважали виконавчим чиновником і хвалили.

За словами співрозмовника газети, іноді Смоленков проявляв надмірну цікавість, яке не було схоже на простий інтерес, але оскільки його колеги знали не перший рік, то в довірчих розмовах могли бути досить відверті.

За даними джерел видання, інформації про втручання Росії у вибори в США у Смоленкова не було, але для ЦРУ він був цінний як співпрацює з цією спецслужбою чиновник адміністрації президента Росії, який говорить “те, що вони так хочуть почути”.

За даними американських ЗМІ, цей інформатор зараз живе в США під своїм ім’ям і знаходиться під держохороною. Він був важливий спецслужбам у ході розслідування передбачуваного втручання Росії у президентські вибори 2016 року в США.

Раніше американські ЗМІ заявили, що ЦРУ в ході спецоперації в 2017 році вивіз з Росії шпигуна, який багато років працював в російському керівництві. За даними ЗМІ, інформатором ЦРУ був Олег Смоленков, який в 2017 році пропав після виїзду на відпочинок в Чорногорію з сім’єю.