У Франції дев’ять українців отримали тюремні терміни за перевезення кокаїну

Українські моряки перевозили 2,3 тонни кокаїну. На європейському ринку вартість цієї партії могла становити 360 млн євро.

Кримінальний суд французького міста Лілль засудив дев’ятьох українських моряків до тюремних термінів від 5 до 8 років за звинуваченням в перевезенні великої партії кокаїну в 2015 році з Венесуели. Про це напередодні повідомило видання Ouest France.

“Вирок очікувався протягом чотирьох років. У грудні 2015 року 2,3 тонни кокаїну було вилучено на вантажному судні, яке було затримано в Булонь-сюр-Мер. На борту знаходилися дев’ять українських моряків, які запевнили, що перевезли цей величезний запас кокаїну під загрозою”, – йдеться в повідомленні.

Суд також засудив їх разом і окремо до штрафу у розмірі 75 млн євро на вимогу митниці. Для всіх засуджених, крім одного, встановлено довічну заборону на відвідування Франції.

Командири екіпажу – грузинський капітан, а також громадянин Туреччини і ще один українець пізніше повинні з’явитися перед спеціальним судом присяжних.

Наголошується, що 11 грудня 2015 року патрульний катер виявив вантажне судно в дуже поганому стані під молдавським прапором біля берегів Па-де-Кале. По рації капітан корабля Карибська пальма (Carib Palm) повідомив французьким властям, що він слідував з колумбійського міста Картахени в польське місто Гданськ на ремонт.

Його попросили зупинитися в порту Булонь-сюр-Мер. Під час перевірки правоохоронці знайшли на кораблі криївку, де було сховано 2,3 тонни кокаїну, чистота якого становила, в середньому, 75%, а його ціна при продажу – 75 млн євро, і 360 млн євро при перепродажі на європейському ринку.

Розслідування міжрегіональної спеціалізованої юрисдикції встановило, що судно знаходилося в столиці домініканської республіки-Санто-Домінго з вересня 2015 року. Потім воно вирушило в Картахену, а 16 листопада зупинилося біля узбережжя Венесуели, де було перевантажено.

Раніше в цьому році в Кабо-Верде заарештували 11 моряків з Росії. Поліція виявила на борту вантажного судна Eser рекордну партію кокаїну – 9,5 тонни. Екіпаж підозрюють у контрабанді наркотиків.