В Ірані жінка спалила себе, тому що її не пустили на стадіон

Молодицю затримала охорона, її звинувачували у “у появі на публіці без хіджабу” і говорили, що вона одягнена як чоловік”, був призначений суд. Вона облила себе бензином і підпалила.

У Тегерані, Іран, 29-річну Цукор Ходаяри спалила себе, коли її не пустили на стадіон, звинуватили “в появі на публіці без хіджабу” і призначили суд. Про це повідомляє Amnesty International в середу, 11 вересня.

“Їй заборонили входити, коли охоронці стадіону виявили, що вона жінка”, – сказано в заяві Amnesty.

Ходаяри постала перед судом Тегерана минулого тижня, але тоді справу було відкладено. Вона облила себе бензином і підпалила. Вона померла в понеділок 9 вересня.

Заборону на відвідування жінками спортивних стадіонів в Ірані був введений незабаром після ісламської революції 1979 року. Amnesty та Human Rights Watch закликали світовий футбольний керівний орган FIFA скасувати заборону.

“Трагічний арешт Цукор, ув’язнення і спроба самогубства підкреслюють необхідність припинення Іраном заборони на відвідування жінками спортивних змагань та нагальну необхідність для таких регулюючих органів, як FIFA, забезпечувати дотримання своїх власних правил в галузі прав людини”, – йдеться в заяві HRW.

Цукор страждала від біполярного розладу, і час, проведений у тюрмі, погіршило її стан, повідомила її сестра.

Нагадаємо, що раніше пенсіонер влаштував самоспалення перед прокуратурою Ужгорода.

Також повідомлялося, що в Бердичеві чоловік скоїв самоподжег на сесії міськради.