Суд у Шотландії визнав незаконним блокування роботи парламенту Британії

Шотландія голосувала проти Brexit

Судді винесли рішення на користь міжпартійної групи депутатів, які оскаржували рішення прем’єра Джонсона.

Вищий кримінальний суд Шотландії постановив, що прохання прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона королеві Єлизаветі II тимчасово заблокувати роботу парламенту для вирішення ситуації з виходом країни з Євросоюзу визнана незаконною. Про це повідомляє ВВС у середу, 11 вересня.

Зазначається, що суд виніс постанову про те, що блокування роботи парламенту була незаконною і не має сили.

“Суд винесе постанову про те, що рада прем’єра королеві і наступна за ним блокування були незаконними і, отже, не мають сили і ефекту”, – йдеться в рішенні суду, яке повністю буде опубліковано в найближчу п’ятницю.

Група з трьох суддів винесла рішення на користь міжпартійної групи депутатів, які оскаржували рішення прем’єра. Вони вважають, що Джонсон намагався не дати їм прийняти закони, які могли б перешкодити прем’єру провести Brexit без угоди з Європейського союзу.

Таким чином, це рішення скасовує попереднє рішення суду, в якому говорилося, що минулого тижня Джонсон не порушив закон.

Нагадаємо, 4 вересня уряд Бориса Джонсона потерпіло поразку в парламенті. Опозиції вдалося провести через Палату громад законопроект, який має зобов’язати уряд відстрочити Brexit і виключити можливість виходу королівства з ЄС без угоди з Брюсселем.

Пізніше документ схвалила Палата лордів і підписала королева Єлизавета II.

У свою чергу Джонсон заявив, що “краще лежати мертвим в канаві, ніж просити про відстрочку Brexit”.