Меркель розповіла про підготовку до саміту “нормандської четвірки”

Ангела Меркель дадеется, що вдасться просунутися в реалізації домовленостей мінських

Саміт лідерів Німеччини, Франції, України і Росії може відбутися через пару тижнів, зазначила канцлер.

Ведеться підготовча робота по організації зустрічі лідерів “нормандської четвірки” – Росія, Німеччина, Франція та Україна – в найближчі тижні. Про це сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель під час дебатів у Бундестазі з федерального бюджету на 2020 рік, повідомляє ТАСС в середу, 11 вересня.

“Ми несемо відповідальність за зняття напруженості у відносинах Росії і України. В останні тижні досягнутий перший невеликий прогрес”, – сказала Меркель, зазначивши, що це відбулося “з тих пір, як президент Зеленський заступив на свою посаду”.

Канцлер висловила надію на те, що вдасться просунутися вперед у реалізації мінських домовленостей.

“І ми працюємо над самітом в чотиристоронньому форматі через пару тижнів, щоб досягти значного прогресу”, – підкреслила Меркель.

Раніше на цьому тижні стало відомо, що президент України Володимир Зеленський готовий взяти участь у зустрічі в нормандському форматі у вересні.

Пізніше стало відомо, що Франція виступає за проведення зустрічі в нормандському форматі в найближчі дні в Парижі. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан за підсумками переговорів у Москві.

У свою чергу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що дата саміту ще не призначена, але є розуміння у необхідності зустрічі лідерів “нормандської четвірки”.