ЗМІ назвали ім’я вивезеного з Росії шпигуна США

Інформатором ЦРУ міг бути співробітник адміністрації президента РФ Смоленков, який в 2017 році зник після виїзду на відпочинок в Чорногорію з сім’єю.

Інформатором США в керівництві Росії, який був вивезений в 2017 році, міг бути Олег Смоленков, співробітник адміністрації президента. Про це у вівторок, 10 вересня, пише Коммерсантъ з посиланням на джерело в держорганах США.

“У понеділок американський телеканал CNN повідомив про те, що в 2017 році з Росії був екстрено евакуйовано “найбільш цінний інформатор американських спецслужб у владних структурах РФ”. Ім’я інформатора не повідомлялося, однак мова може йти про співробітника адміністрації президента РФ Олега Смоленков, який виїхав у червні 2017 року з сім’єю на відпочинок в Чорногорії і там безслідно зник”, – йдеться в повідомленні.

Джерело видання в держорганах США підтвердило, що у випадку з репортажем CNN йдеться саме про Олега Смоленкове.

Відзначається, що Смоленков за час своєї кар’єри в держорганах працював секретарем в посольстві Росії в США у Вашингтоні і в апараті уряду РФ. У 2010 році указом президента Дмитра Медведєва референтові департаменту апарату уряду Смоленкову був присвоєний чин дійсного державного радника РФ 3-го класу.

Комерсанту вдалося виявити дані про те, де може перебувати Олег Смоленков і його сім’я.

На сайті The Washington Post в розділі про продаж нерухомості є інформація про закупівлю 5 червня 2018 будинку в місті Стаффорд (штат Вірджинія) вартістю близько $925 тисяч якимись Олегом і Антоніною Смоленковыми.

Дружина Смоленков Антоніна також працювала в апараті уряду РФ.

В мережі також є дані про реєстрацію договору управління власністю на ім’я Олега та Антоніни Смоленковыми, оформленого 28 січня 2019 року.

Як пише The New York Times, США намагалися вивезти інформатора з Росії ще в 2016 році, однак той відмовився за сімейними обставинами. Причиною для спроби вивезення його з території Росії став інтерес ЗМІ до можливої фігурі джерела ЦРУ в Росії. Його відмова посіяв сумніви серед співробітників ЦРУ в достовірності джерела, але через кілька місяців інформатор погодився.

ЗМІ пише, що він був завербований ЦРУ “кілька десятиліть назад”. Однак, коли американські офіційні особи почали підозрювати РФ втручання в президентські вибори 2016 року, інформатор став одним з найбільш важливих та високо захищених агентів.

Як повідомлялося в публікації СNN, шпигуна США вирішили вивезти з Росії з-за розголошення президентом Дональдом Трампом секретної інформації.