ЄС створює новий оборонний і космічний відділ

Генеральний директорат буде займатися питаннями оборони, промисловості і космосу для допомоги у фінансуванні, розвитку і розгортання збройних сил.

Європейський Союз створить новий Генеральний директорат з питань оборони, промисловості і космосу для допомоги у фінансуванні, розвитку і розгортання збройних сил. Про це заявила наступна керівниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 10 вересня в Брюсселі, повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters.

Фон дер Ляйєн оголосила, що директорат очолить француженка Сільві Гулар, соратниця президента Еммануеля Макрона, яка також буде комісаром з питань промислової політики. Створення в Єврокомісії оборонного відділу довго протистояла велика Британія.

“Європейський Союз ніколи не буде військовим союзом”, – сказала фон дер Ляйєн. “Але країнам-членам Європейського Союзу говорили багато разів, що загальні витрати на їх збройні сили надзвичайно важливі”, – сказала вона.

Нова керівниця ЄК зазначила, що плани принесуть користь НАТО, в який входять багато країн ЄС, і додала: “НАТО завжди буде (нашої) колективною обороною”.

Директорат буде будуватися на військовому пакт ЄС, підписаному в кінці 2017 року з метою інтегрувати оборонні сили, спільно працюючи над новою зброєю і сприяючи швидкому розгортанню військ.

Космос також стає сферою, де ЄС хоче спільно розвивати технології, адже, зокрема, Китай, Росія і США розробляють космічна зброя, яка може збити ворожі ракети і ППО або знищити супутники.

Плани будуть залежати від затвердження запропонованого оборонного фонду в 13 млрд євро на розробку і придбання зброї, а також коштів із загального бюджету ЄС на оборонні дослідження. Очікується, що уряди ЄС поповнять фонд, щоб збільшити його розмір.

Раніше в НАТО випадково розкрили місця дислокації ядерної зброї. Доповідь комітету Альянсу з секретною інформацією оперативно видалили з Мережі, однак, пізніше він сплив у пресі