У найближче десятиліття зміни клімату обійдуться світу $1,8 трлн

Витрати країн світу через зміни клімату оцінили в $1,8 трлн

Якщо країни не витратить цю суму на підготовку до кліматичних змін, то до 2030 року більше 100 млн людей в країнах, що розвиваються, опиняться за межею бідності.

Міжнародному співтовариству необхідно витратити $1,8 трлн у 2020-2030 роках для того, щоб пристосуватися до глобальних кліматичних змін. Про це з посиланням на доповідь Глобальної комісії з адаптації (GCA) повідомляє The Standard у вівторок, 10 вересня.

“Ми останнє покоління, яке може змінити хід кліматичних змін, і ми перше покоління, яким потім доведеться мати справу з наслідками”, – цитує видання слова колишнього генсека ООН і глави Глобальної комісії Пан Гі Муна при поданні доповіді в Пекіні. Він закликав президента США Дональда Трампа повернутися в Паризьку угоду по клімату.

У доповіді говориться, що світу потрібно “інвестувати в масштабну діяльність по адаптації до умов, яких тепер уникнути неможливо”.

У той же час, наголошується в доповіді, пропоноване інвестування в ряд ключових сфер дозволить у кілька разів окупити витрати і принести прибуток у $7,1 трлн.

Доповідь перераховує ці сфери – системи раннього попередження, стійка до кліматичних змін інфраструктура, розвиток сільського господарства, поліпшення доступу до джерел прісної води і охорона мангрових лісів (вічнозелених лісів на морських узбережжях), які можуть служити захистом від штормових припливів і бути джерелом біорізноманіття.

Однак, стверджують автори, у разі бездіяльності до 2030 року зміни клімату призведуть до того, що ще більше 100 млн людей в країнах, що розвиваються, опиняться за межею бідності.

До складу Глобальної комісії з адаптації, зокрема, входять головний виконавчий директор Всесвітнього банку Крісталіна Георгієва і засновник Microsoft Білл Гейтс.

Нагадаємо, що раніше в ООН оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію.

Також повідомлялося, що Папа Римський закликав всі країни відмовитися від викопного палива.