ВООЗ: Кожні 40 секунд у світі відбувається самогубство

У країнах з високим рівнем доходу чоловіки здійснюють суїцид втричі частіше, ніж жінки. 38 країн у світі займаються стратегічної профілактикою самогубств.

У світі щорічно закінчують життя самогубством 800 тисяч осіб, а кожні 40 секунд на планеті відбувається один випадок суїциду. Країни з найбільшою кількістю самогубств – це Гайана, Росія, а також Литва, Лесото, Уганда, Шрі-Ланка, Індія, Японія і Південна Корея. Статистику надає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Також у доповіді говориться, що з 2010 по 2016 року кількість самогубств знизилося на 9,8%, ймовірно, у зв’язку з тим, що 38 країн у світі займаються стратегічної профілактикою самогубств, але все ж, статистика, як і раніше не є втішною, і у ВООЗ вважають, що як можна більшій кількості країн варто проводити таку профілактику.

Повідомляється, що 79% всіх самогубств припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу. Відносний показник є найвищим в країнах з високим рівнем доходу і становить 11,5 на 100 000 чоловік.

Цікаво, що в країнах з високим рівнем доходу чоловіки здійснюють суїцид втричі частіше, ніж жінки, а в країнах з низьким і середнім рівнем доходу – приблизно однаково.

Самогубство є другою головною причиною смерті молоді віком 18-29 років (на першому місці ДТП). Якщо брати підлітковий вік – 15-19 років, то у дівчаток суїцид також йде на другому місці після ускладнень вагітності і пологів, а у хлопців на третьому місці після ДТП і міжособистісного насильства.

Серед найбільш популярних способів суїциду виділяють повешивание, отруєння пестицидами і самогубство з використанням вогнепальної зброї.

Раніше в різних районах Київської області двоє 28-річних чоловіків в один день застрелилися з гладкоствольних рушниць.

Нагадаємо, що раніше львів’янин повісився в день народження з-за боргів.