В ЄС провели опитування з антиросійським санкцій

Частина країн Євросоюзу хотіли би бачити санкції проти Росії більш жорсткими, а в деяких державах вважають їх надмірно жорсткими.

У країнах Євросоюзу існують різні думки щодо європейської політики санкцій щодо Росії. Про це у вівторок, 10 вересня, повідомляє Інтерфакс з посиланням на дані дослідження аналітичного центру Європейська рада з міжнародних відносин.

Згідно з результатами опитування, у більшості країн ЄС санкції сприймаються як “недостатньо жорсткі” або “збалансовані”. У Польщі, Швеції, Данії, Іспанії та Румунії зафіксована найбільша частка громадян, які вважають санкционную політику ЄС щодо РФ “недостатньо жорсткою”. Приміром, у Польщі такої позиції дотримуються 55%, а у Швеції – 46% респондентів.

Жителі Нідерландів, Франції, Німеччини, Угорщини, Чехії та Італії розділилися практично порівну в своїй оцінці антиросійських санкцій.

У трьох європейських країнах – Австрії, Греції та Словаччини – частка жителів, які вважають санкції проти Росії “занадто жорсткими”, більше, ніж частка тих, хто дотримується думки про “збалансованої” або “недостатньо жорсткою” санкційної політики ЄС.

Крім того, респондентам також поставили питання про те, який бік має, на їх думку, зайняти Євросоюз у конфліктних ситуаціях між США і Росією. Згідно з опитуванням, більшість європейців хотіли б, щоб ЄС зайняв нейтральну позицію у такому випадку.

Дані опитування показують, що, наприклад, 33% опитаних у Польщі вважають, що Варшава повинна буде підтримати США. 45% – за нейтралітет. Зайняти сторону Росії у Польщі готові лише 6%. Решта респондентів не змогли відповісти. Схожі співвідношення показників – в Данії, Чехії, Нідерландах, Франції, Іспанії, Румунії, Швеції, Італії та Угорщини.

Між тим, у Словаччині частка тих, хто вважає, що їхня країна повинна зайняти сторону Росії, вище, ніж число тих, хто виступив би за підтримку Вашингтона.

Опитування для Європейської ради з міжнародних відносин провела компанія YouGov. У ньому взяло участь понад 60 тис. осіб.

Опитування проводилося тільки у 14 країнах ЄС: Австрії, Чехії, Данії, Франції, ФРН, Греції, Угорщини, Італії, Нідерландах, Румунії, Словаччини, Польщі, Іспанії та Швеції.

Раніше повідомлялося, що Комітет постійних представників ЄС підтримав продовження санкцій проти Росії.