Терористи в Європі намагалися застосувати біологічні речовини

У Франції, Німеччині та Італії запобігли теракти з використанням біологічних і хімічних матеріалів в 2018 році.

В Європі зафіксували спроби терористів використовувати при виготовленні саморобних вибухових пристроїв біологічні речовини. Про це йдеться у звіті Європолу про терористичні загрози.

Так, у 2018 році було виявлено три таких потенційних атаки у Франції, Німеччині та Італії.

“Три терористичні змови з використанням біологічних і хімічних матеріалів були відвернені в ЄС в 2018 році”, − зазначено в документі.

Відзначається, що фіксувалися “спроби застосування СВУ в поєднанні з токсичними хімічними чи біологічними речовинами”.

Зокрема, у травні 2018 року у Франції за підозрою в підготовці теракту був заарештований громадянин Єгипту, влітку того ж року в Кельні був затриманий громадянин Тунісу, а в листопаді на Сардинії заарештований громадянин Лівану.

При цьому агентство констатує, що “дані про використання терористами радіоактивних ізотопів або ядерних матеріалів в 2018 році не надходило”.

Як і в попередні роки, в 2018 році більшість арештів були пов’язані з релігійним екстремізмом (511 з 1056). Держави-члени ЄС повідомили про 16 запобігання терористичних актах з боку цієї категорії злочинців.

Україна посіла 21 місце за рівнем тероризму

Нагадаємо, 28 березня Радбез ООН прийняв резолюцію щодо протидії фінансуванню та сприяння терористичним організаціям, запропоновану Францією.