Оприлюднено список членів нової Єврокомісії

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила список єврокомісарів

Наступна глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила список майбутніх єврокомісарів.

Урсула фон дер Ляйєн, яка очолить Європейську комісію, оголосила перелік майбутніх єврокомісарів і заявила, що буде працювати з дев’ятьма віце-президентами. Про це повідомляє Європейська правда у вівторок, 10 вересня.

Віце-президентом, який буде відповідати за досягнення екологічних цілей ЄС і займатися кліматичної політикою, стане голландський соціал-демократ Франс Тиммерманс. Тиммерманс буде контролювати комісарів з питань сільського господарства, охорони здоров’я, транспорту, енергетики, згуртованості і реформ, навколишнього середовища і океанів.

Представник лібералів, датчанка Маргрете Вестагер буде віце-президентом з питань цифрової економіки та єврокомісаром з питань конкуренції. Вона буде працювати з комісарами з питань внутрішнього ринку, інновацій та молоді, транспорту, енергетики, робочих місць, охорони здоров’я і правосуддя.

Віце-президентом з питань економіки, яка працює для людей”, буде Валдіс Домбровскіс, заявила фон дер Ляйєн. Він буде комісаром з питань фінансових послуг.

Француженка Сільві Гулар буде відповідати за промислову політику, єдиний цифровий ринок і новий Генеральний директорат з питань оборони, промисловості і космосу.

Сфера верховенства права ділиться на двох: представник Чехії Віра Юровабудет віце-президентом з питань цінностей та прозорості, а бельгієць Дідьє Рейндерс – уповноваженим з питань правосуддя.

Іспанець Жозеп Боррель отримує посади віце-президента і високого представника з питань зовнішньої політики і політики безпеки, а хорватка Дубравка Шуица буде віце-президентом з питань демократії та демографії. Комісаром з питань навколишнього середовища і океанів буде Віргініюс Синкявичюс. Представник Ірландії Філ Хоган отримує роботу комісара з питань торгівлі, Марія Габріель від Болгарії – інновації та молоді. Еліза Феррейра буде відповідати за згуртованість і реформи, Маргаритис Схинас – “за захист нашого європейського способу життя”.

Румунка Делеговано Плумб буде уповноваженим з питань транспорту, Марош Шефчович (Словаччина) – за міжвідомчим відносин і прогнозами. Кадри Сімсона від Естонії буде призначено комісаром з питань енергетики.

Йоханнес Хан (Австрія) буде керувати бюджетом і адміністрацією і безпосередньо звітувати перед президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. Паоло Джентилони (Італія), колишній прем’єр-міністр Італії і міністр закордонних справ, поділитися своїм величезним досвідом в області економіки.

Стелла Кириакидес від Кіпру буде комісаром з питань охорони здоров’я, Ютта Урпілайнен(Фінляндія) візьме на себе відповідальність за міжнародне партнерство, а Ласло Трочани, кандидат Угорщини, стане комісаром з добросусідству й розширення.

Ніколя Шміт (Люксембург) буде відповідати за робочі місця. Хелена Даллі(Мальта) стане комісаром з питань соціальної рівності, Януш Войцеховський (Польща) – по сільському господарству. Словенська представник Янез Ленарчич отримує портфель Кризовий менеджмент. Ільва Йохансон(Швеція) буде комісаром з питань внутрішніх справ.

Рада ЄС повинен затвердив цей список у відповідності зі статтею 17 (7) Договору про Європейський Союз, після чого він буде опублікований в Офіційному журналі ЄС.

Раніше стало відомо, що Єврокомісія призначила спеціального радника президента з питань відносин з Україною. Ним став колишній євродепутат Ельмар Брок.