Після візиту Лаврова в Білий дім США вивезли з РФ топ-шпигуна – ЗМІ

Ключового шпигуна в уряді Росії вирішили вивезти з-за розголошення Трампом секретної інформації, пишуть ЗМІ.

США у 2017 році в ході секретної місії змогли вивезти з Росії свого топового шпионана в уряді РФ, пише CNN з посиланням на заяви чиновників американської адміністрації.

Так, людина, безпосередньо залучений в дискусії, заявив, що рішення було викликане, зокрема, побоюваннями, що президент США Дональд Трамп і його адміністрація неодноразово неправильно поводилися з секретними разведдаными і могли сприяти викриттю джерела.

Зокрема описується інцидент, коли Трамп зустрівся в Білому домі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим і тодішнім послом РФ Сергієм Кисляком в 2017 році. За даними ЗМІ, Трамп обговорював з ними понад-секретні розвіддані, надані Ізраїлем.

Крім того, через кілька місяців він провів переговори з російським лідером Володимиром Путіним, після чого вилучив запису перекладача, також викликавши підозри у представників розвідки.

Директор зі зв’язків з громадськістю ЦРУ Бріттані Брэмелл заявила, що дані CNN є хибними припущеннями. Представник держсекретаря Майка Помпео від коментарів відмовився. Прес-секретар Білого дому Стефані Гришам назвала повідомлення CNN “не тільки невірними, але здатні поставити під загрозу життя”.

У CNN відзначили, що, таким чином, США залишилися без одного зі своїх ключових джерел інформації про внутрішній роботі Кремля і плани російського президента.

Нагадаємо, в липні в Ірані заявили про затримання 17 “шпигунів” ЦРУ. У США заперечують причетність затриманих до їх спецслужбам.