Хорватська винищувач перехопив український літак – ЗМІ

Мить-21bisD ВПС Хорватії перехопив у своєму повітряному просторі український транспортний літак, який не відповідав на запити диспетчерів.

Винищувач Міг-21bisD військово-повітряних сил Хорватії перехопив у своєму повітряному просторі український транспортний літак, повідомляє Думская.net.

Інцидент стався 5 вересня, українець летів з Пальми в Бухарест і не відповідав на запити диспетчерів.

За інформацією ЗМІ, порушником виявився Ан-26Б, реєстраційний номер UR-CQE (серійний номер 14004), що належить українській авіакомпанії Vulkan Air. Слідуючи з Пальма-де-Мальорки, приблизно о 8 годині місцевого часу він перетнув повітряний кордон Хорватії і опинився над містом Спліт. Літак не відповідав на запити диспетчерів, тому хорвати підняли по тривозі винищувачі.

Думська.net

Перехоплення стався о 8:10 на висоті 5500 метрів (18000 футів) і швидкості 420 км на годину. Виявилося, що пілоти українського літака переплутали частоту для зв’язку з хорватськими диспетчерами, але, побачивши винищувач, швидко зметикували, що роблять щось не так. Через кілька хвилин вони перебудували радіостанцію і вийшли на зв’язок. Погодивши маршрут руху, Ан-26Б продовжив політ в Бухарест, а Міг-21 повернувся на аеродром базування.

Цікаво, що винищувачі Міг-21bisD і Міг-21UMD ВПС Хорватії в 2013-2015 роках пройшли повний капітальний ремонт і модернізацію на одеському авіаційному заводі. Одесити відремонтували і модернізували сім хорватських бортів, а також продали п’ять машин зі своїх запасників, які попередньо теж піддалися ремонту і модернізації.

Вся аналогова апаратура літаків була замінена на цифрову, проведено ремонт радарів, встановлені GPS-навігатори та обладнання, що дозволяє використовувати американські ракети ближнього бою Sidewinder версій AIM-9L і AIM-9М.

Раніше повідомлялося, що словацькі винищувачі перехопили летів до Харкова літак. Винищувачі злетіли з авіабази Слиач після того, як пасажирський лайнер перестав відповідати на запити авіадиспетчерів.