Генсек ООН оцінив обмін між Україною і Росією

Антоніу Гутерреш привітав обмін утримуваними особами і закликав до подальших дій.


Генеральний секретар Організації Об’єднаних націй Антоніу Гутерреш привітав обмін утримуваними особами між Києвом і Москвою і висловив надію на подальше врегулювання конфлікту на Донбасі, повідомив представник генсека ООН Стефан Дюжаррик в неділю, 8 вересня.

“Цей важливий гуманітарний акт міг би послужити позитивним кроком на шляху до зміцнення довіри між усіма, що дозволило б налагодити регулярний і конструктивний діалог на всіх рівнях з метою прокласти шлях до остаточного врегулювання конфлікту на сході України”, – йдеться в заяві.

Генсек ООН також закликав Україну і Росію продовжити приймати кроки в напрямку зменшення напруженості, а також втілення в життя мінських угод.

Нагадаємо, 7 вересня Україна і Росія провели обмін утримуваними особами за формулою “35 до 35”. В аеропорту Бориспіль приземлився літак з 35 українськими громадянами, в числі яких Роман Сущенко, Олег Сенцов, Володимир Балух, Станіслав Клых і 24 моряка, затримані в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

У РФ також вирушили 35 осіб. За даними ЗМІ, 11 з них були помилувані, 19 скасовано запобіжний захід, двоє вже перебували на волі, а один був переданий російській стороні раніше.