У Франції поновилися акції “жовтих жилетах”

Учасники акції “жовтих жилетах” переважно вели себе мирно

Найбільша акція “жовтих жилетах” пройшла в Монпельє. На вулиці міста вийшли близько 3000 протестувальників.

Рух “жовтих жилетах” відновило акції протесту у Франції. У суботу, 7 вересня, демонстрації пройшли у великих містах, у них взяли участь кілька тисяч осіб.

У ході протестів сталося кілька зіткнень учасників з поліцією. Так, у Парижі були затримані відпущені 89 “жовтих жилетах”, крім того, правоохоронці винесли понад 60 попереджень. У столиці Франції в акції протесту взяли участь близько 800 осіб. Демонстрація стала більш численною, ніж попередні акції “жовтих жилетах” в останні місяці. У поліції також зазначили, що більша частина учасників акції поводилася мирно.

Найбільша акція “жовтих жилетах” пройшла в Монпельє. На вулиці міста вийшли близько 3000 протестувальників, у тому числі 500 радикалів з так званого “Чорного блоку”. Демонстранти підпалили поліцейську машину в центрі Монпельє, в свою чергу, правоохоронці застосували сльозогінний газ. Два учасника акції були тимчасово затримані.

Крім того, сотні людей вийшли на мітинг у Руані, незважаючи на те, що міська влада заборонила демонстрації в суботу спеціальним указом. Кілька “жовтих жилетах” в Руані були тимчасово затримані, ще понад 100 осіб отримали попередження. Невеликі мітинги “жовтих жилетах” також пройшли в Марселі, Ліллі, Страсбурзі та деяких інших містах.

Нагадаємо, з листопада 2018 року у Франції проходять протести “жовтих жилетах” – як правило, у вихідні дні. Майже з самого початку вони супроводжувалися зіткненнями з поліцією, актами насильства і вандалізму. Спочатку мітингувальники виступали проти введення податку, який міг призвести до подорожчання бензину, і вимагали підвищення мінімальної зарплати.

Після того як уряд затвердив мораторій на підвищення паливного податку і пішов на ряд інших поступок, демонстранти почали протестувати в цілому проти реформ уряду і президента Макрона. 25 квітня глава держави в телезверненні до народу пообіцяв, зокрема, знизити податки для середнього класу і полегшити проведення референдумів.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle