США і Туреччина провели перше наземне патрулювання в Сирії

МЗС Сирії розглядає дії США і Туреччини як “кричуще порушення міжнародного права”.

Збройні сили Туреччини і США вранці в неділю провели перше наземне патрулювання районів Сирії на схід від річки Євфрат, де планується створити буферну зону безпеки. Про це повідомляє Анадолу 8 вересня з посиланням на міноборони Туреччини.

“У патрулюванні взяли участь шість бронетранспортерів ЗС Туреччини, які в 10.00 за місцевим часом перетнули кордон з Сирією, на півдні району Акчакале провінції Шанлиурфа. З сирійського боку кордону турецьких військових очікували американські військові. Відбувся обмін думками щодо реалізації плану патрулювання”, – йдеться в повідомленні.

Потім спільний військовий конвой попрямував до міста Таль-Абьяд, розташованому в 25 км від турецько-сирійського кордону. Тут турецькі військові провели спостереження. Патрулювання було продовжено в південному напрямку. Весь процес зайняв близько трьох годин.

Колону турецьких БТР, які повертаються до кордону з Сирією, зустріли ударні вертольоти АТАК.. Також в патрулюванні були задіяні БПЛА.

У свою чергу МЗС Сирії заявив, що розглядає як агресію спільне наземне патрулювання Туреччини і США, повідомляє ТАСС. Дамаск вважає, що “цей крок являє собою агресію і спрямований на затягування кризи в Сирії”. Крім того, представники режиму Башара Асада розглядають такі дії як “кричуще порушення міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності країни”.

Нагадаємо, на початку серпня США і Туреччина оголосили про буферній зоні безпеки в Сирії. Для цієї мети країни створили координаційний центр, який базується в Туреччині.