Ураган Доріан досяг США, є жертви

Категорії Світ

Жителі узбережжя готуються до урагану

Ураган досяг узбережжя Північної Кароліни і ослаб до першої категорії з п’яти. Доріан рухається в північно-східному напрямку.

З-за урагану Доріан в США загинули щонайменше п’ять людей, повідомляє телеканал CNN.

За даними телеканалу, з різних причин, які були викликані наближенням урагану, у Флориді померли три людини, і двоє – в Північній Кароліні. CNN зазначає, що в даному випадку мова не йде про безпосередніх жертв урагану – так, в Північній Кароліні у чоловіка стався серцевий напад, коли він намагався дістати з води човен, щоб його не пошкодило під час бурі.

Згідно з останніми оцінками Національного центру по спостереженню за ураганами США, Доріан зараз знаходиться приблизно в 60 км на південний схід від американського прибережного міста Вілмінгтон (штат Північна Кароліна) і рухається в північно-східному напрямку зі швидкістю 5,9 м/с. Максимальна швидкість вітру в межах атмосферного явища складає близько 44 м/с.

Також повідомляється, що ураган Доріан послабшав до першої категорії за шкалою Саффіра – Сімпсона.

До теперішнього часу близько 2 млн американських громадян, що проживають на атлантичному узбережжі, сповіщені про необхідність евакуації у зв’язку з наближенням Доріана.

Згідно з останніми даними влади, на Багамських островах з-за урагану загинули не менше 30 людей. Офіційні особи зазначають, що це не остаточна цифра. Близько 13 тисяч будівель пошкоджено або зруйновано. Затоплено великі території.