Шотландія планує провести новий референдум про незалежність

У Шотландії планують провести новий референдум про незалежність

Міністр уряду Шотландії вважає, що ставлення до незалежності Шотландії сильно змінилося в Євросоюзі у зв’язку з Brexit, тому Шотландія може розраховувати на підтримку з боку ЄС.

У Шотландії в 2020 році може відбутися повторний референдум про вихід зі складу Сполученого Королівства. Про це заявила перший міністр уряду Шотландії Нікола Стерджен в інтерв’ю газеті Die Welt у п’ятницю, 6 вересня.

Стерджен повідомила, що влада Шотландії планують домогтися проведення повторного референдуму в 2020 році.

“Так, вже в наступному році. Опитування показують, що шотландці хочуть отримати незалежність”, – заявила політик.

Також вона зазначила, що в даний час Шотландська національна партія зможе заручитися підтримкою Європейського союзу в питанні незалежності від Британії.

“По-перше, Brexit допоміг зрозуміти, чому ми хочемо незалежності. По-друге, ніхто б не здивувався, якщо б ЄС вітав таку країну, як Шотландія, при вступі в союз. Всі переговори, які я вела і веду, свідчать, що позиція ЄС щодо шотландського суверенітету сильно змінилася”, – підкреслила Стерджен.

Нагадаємо, 4 вересня уряд Джонсона потерпіло поразку в парламенті.

Опозиції вдалося провести через Палату громад законопроект, який має зобов’язати уряд відстрочити Brexit і виключити можливість виходу королівства з ЄС без угоди з Брюсселем.

Для набуття чинності документ має отримати схвалення Палати лордів і підпис королеви Єлизавети II.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що “краще лежати мертвим в канаві, ніж просити про відстрочку Brexit”.